Dokumentární film Lovci mikrobů / režie: Barbora Kopecká, bude po uvedení na 25. Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě uveden i ve vysílání České televize na ČT2: 16.11.2021, 21:45, 17.11.2021, 10:20. https://www.ji-hlava.cz/filmy/lovci-mikrobu
Učená společnost České republiky srdečně zve na diskusi - Krásné společenské stroje, umělá inteligence a algoritmická teorie her
Biologické čtvrtky ve Viničné jsou určeny všem zájemcům o evoluci a obecnější biologická témata. Jak nám jen situace dovolí, přednášky se opět budou konat od 17:15 v místnosti Fotochemie v přízemí Viničné 7. Jako obvykle budeme pořizovat i nahrávky, nově otestujeme streamování přednášek přímo na Facebook. Součástí každé přednášky je diskuse a posléze společné posezení v hospodě.
Katedra parazitologie Vás zve na seminář Mgr. Václava Pecha (Ústav hematologie a krevní transfuze, Praha) „ Parazitolog bez hranic " (in Czech). Seminář se koná ve čtvrtek 14.10. 2021 od 13:15, v budově C PřF JU, v místnosti C2.
A 3-year Postdoc position is available now, starting as soon as possible, at the University of Bordeaux with activities located in the iMET team led by Frédéric Bringaud of the laboratory "Microbiologie Fondamentale et Pathogénicité" (MFP, UMR--‐5234 CNRS) to work on the biology and metabolism of trypanosomes.
Katedra parazitologie Vás zve na seminář: Vendula Branišová (MSc. student) - Characterization of the mitochondrial genome of selected myxosporeans . (In Czech, slides in English) Seminář se koná ve čtvrtek 7. 10. 2021 od 13:00 v posluchárně C2, budovy C, PřF JU .
Česká republika patří k zemím s nejvyšším výskytem klíšťové encefalitidy na světě. Nejde přitom o banální onemocnění, jeho důsledky bývají pro pacienty v řadě případů závažné. Týmu Daniela Růžka z Biologického centra AV ČR se podařilo identifikovat několik skupin látek s vysokým antivirovým účinkem, který byl pozorovaný nejen v podmínkách in vitro, ale v některých případech i u laboratorních...
Otevřené krajiny v různých částech světa nebezpečně zarůstají křovinami. Podobný negativní proces sledují vědci po celém světě, od Afriky po Ameriku a Austrálii.