Katedra parazitologie Vás zve na studentské semináře: Šárka Borsodi (BSc. student) Vývoj fluorescenční reportérové linie Babesia divergens . [in Czech] Martina Lisnerová (PhD. student) Biodiversity of Myxozoa based on extensive screening of fish and environmental samples. [in English] Semináře se konají ve čtvrtek 4. listopadu 2021 , 13:15 v budově C, v místnosti C2.
Rozhovor s biochemikem, šéfem Biologického ústavu Akademie věd v Českých Budějovicích i vysokoškolským pedagogem Liborem Grubhofferem
Před klíšťaty je potřeba mít se na pozoru po celý rok. Pokud je teplo, jsou aktivní i v zimě. Klíšťová encefalitida může být pro člověka fatální. Nemoci by mohlo nově zabránit odhalení nakaženého parazita v laboratoři a včasné podání protilátky. Virologové z Biologického centra AV ČR vyvinuli látku, která by se v budoucnu mohla stát lékem. Spolupracovali na ní s držitelem Nobelovy ceny za...
Primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda ocenil v pondělí 25. října 2021 významné osobnosti města. Mezi oceněnými je i ředitel Biologického centra AV ČR Libor Grubhoffer, který obdržel Medaili Za zásluhy. Medaile jsou udělovány každoročně při příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu.
Katedra molekulární biologie a genetiky Vás zve na seminář "Cryo-electron tomography of virus infection". Seminář se koná v úterý 26. 10. 2021 od 14.30 , v zasedací místnosti B2, Katedra molekulární biologie a genetiky.
Katedra parazitologie Vás zve na seminář prof. MVDr. Davida Modrého, Ph.D. (VetUni a MU Brno, ČZU Praha, PAÚ BC AVČR) Emerging parazitózy zvířat v České republice: trendy a příčiny . Seminář se koná ve čtvrtek 21. 10. 2021 od 13:15 v budově C, v místnosti C2.
Mladí lékaři z celé Evropy trénují v těchto dnech v Českých Budějovicích dovednosti, které využijí při náročných operacích mozku. Na 11. ročník neurochirurgického mikrovaskulárního workshopu přijaly pozvání i světové špičky v tomto oboru.
Cells replicate and segregate their DNA with precision. Previous studies showed that these regulated cell-cycle processes were present in the last eukaryotic common ancestor and that their core molecular parts are conserved across eukaryotes. However, some metamonad parasites have secondarily lost components of the DNA processing and segregation apparatuses. To clarify the evolutionary history...